• BIST 1.351,590
  • Altın 495,22
  • Dolar 8,5800
  • Euro 10,0850
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 18 °C

Hasta Dernekleri İçin Bir Adım

Hasta Dernekleri İçin Bir Adım
Hasta derneklerinin iş verimliliğini artırarak kapasitelerini geliştirmeye destek olmak amacıyla başlatılan ‘’Bir Adım’’ programı üçüncü yılında Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile daha da güçlendi.

‘’Bir Adım’’ programının üçüncü toplantısı Kadir Has Üniversitesi akademisyenleri ve iş dünyası profesyonellerinin katılımı ile 08 - 09 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Hastalıklar konusunda toplumun ve hastaların bilinç düzeyinin artırılması ve hastaların doğru bilgilere erişimi konusunda önemli rol oynayan hasta derneklerinin iş süreçlerinin ve kapasitelerinin geliştirilmesine destek olmak amacıyla, global biyofarma şirketiAbbVie’nin koşulsuz desteği ile başlatılan Bir Adım programı üçüncü yılında Kadir Has Üniversitesi’nin işbirliğinde güçlenen yapısı ve içerikleri ile daha da ileri taşındı. Eğitim programının Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından hazırlandığı üçüncü Bir Adım toplantısı, Kadir Has Üniversitesi akademisyenleri ve iş dünyası profesyonellerinin katılımı ile 08 - 09 Ekim tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi/Fatih’de gerçekleştirildi.

Günümüzde hastaların kendi sağlıkları konusunda bilgi sahibi olmaları uzun, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için büyük önem taşıyor. Mevcut sağlık sisteminde hekimlere danışan bilgili hasta sayısının artmasının uzun dönemde sağlık hizmetlerinin gelişmesine önemli ölçüde fayda sağlayacağı düşünülmekte. Ülkemizde hastaların yaşamlarına destek olmak üzere çalışan sivil toplum kuruluşları ve hasta derneklerinin sayısı ise her geçen gün artıyor. Tüm bu gerçeklerden yola çıkılarak hazırlanan Bir Adım programı, hasta derneklerinin yönetim, liderlik ve organizasyonel becerilerinin gelişimi için attıkları adımları desteklemeyi amaçlıyor.

Bu yıl Kadir Has Üniversitesi işbirliği ve Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin katkıları ile daha da güçlenen Bir Adım programı seminerler, pratik uygulamalar ve okumalardan oluşan detaylı içeriği, akademisyenler ve iş dünyası profesyonellerinin katıldığı iki günlük farklı konulardaki oturumları ile katılımcılara yoğun bir eğitim imkanı sundu. Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından oluşturulan bu yıl kiprogram içeriğinde hasta derneklerinin daha etkin bir yönetim yapabilmesi için bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine odaklanıldı.

 

Bir Adım programına katılan dernekler arasında Hep Yaşam Derneği, El Bebek Gül Bebek Derneği, Sedef Hastaları Dayanışma Derneği, Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı, İnflamatuvar Barsak Hastaları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Türk Karaciğer Vakfı, PKU Aile Derneği, Diyabetle Yaşam Derneği, Çocuk Kalp Vakfı, Alzheimer Derneği, Kistik Fibrozis Derneği, Parkinson Hastaları Derneği, Darüşşafaka, Çocuklar Hepimizin Derneği, Vergi Müfettişleri Derneği bulunuyor.

AbbVie Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Direktörü Figen Şamdancı’nın açılış konuşması ile başlayan ilk günkü program IBM Kurumsal İlişkiler STK Direktörü Dr. Ceyhun Göcenoğlu’nun ‘’Kendini ve STK Ekosistemini Tanıma’’ isimli oturumu ile devam etti. Kalkınma Yönetim ve Danışmanlık’dan Dr. Ali Ercan Özgür’ün ‘’Önceliklendirme ve Değişim Teorisi’’ isimli oturumundan sonra AB Bakanlığı Sosyal Projeler Daire Bakanlığı Başkanı Dr. Bülent Özcan’ın ‘’STK’lar İçin AB Fonları’’ isimli oturumu ile devam eden ilk günkü program, Kadir Has Üniversitesi İneo Proje Ofisi’nden Güzay Çöteli’nin ‘’Kaynak Geliştirme: STK’lar İçin Alternatif Finansman Kaynakları AB Fonları ve Diğer Destekler’’ isimli oturumu ile sona erdi.

Kadir Has Üniversitesi İneo Proje Ofisi’nden Güzay Çöteli’nin ‘’Başarılı Bir AB Projesi Nasıl Yazılır’’ isimli oturumu ile başlayan ikinci günkü program, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü’nden İsmail Hakkı Polat’ın ‘’STK’lar için Sosyal Medya’’ isimli oturumu ile devam etti. Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Erdoğan’ın ‘’İzleme Değerlendirme’’ isimli oturumu ile devam eden ikinci günkü program Google Türkiye Direktörü Pelin Kuzey’in ‘’STK’lar İçin Google Araçları’’ konulu oturumundan sonra gerçekleşen sertifika töreni ile son buldu.

Bir Adım Programı ile ilgili konuşan AbbVie Türkiye Hasta İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Figen Şamdancı; ‘’AbbVie’nin ilaçların da ötesinde hastaların gereksinmelerini karşılamak, hastaların daha sağlıklı yaşamlar sürdürmelerine yardımcı olmak ve sürdürülebilir sağlık çözümleri sunmakvizyonu doğrultusunda katkı sağladığı Bir Adımprogramının üçüncüsünü gerçekleştiriyor olmaktan dolayı mutluyuz. Kadir Has Üniversitesi’nin iş birliği ve Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin değerli katkıları ile program bu yıl daha da güçlenerek yoluna devam ediyor. Gelişen toplumumuzun ve hastalarımızın ihtiyaçlarından yola çıkarak hazırlanan; hastalıklar hakkında farkındalık yaratıp sağlık hizmetlerinin geliştirilmesinde önemli roller üstlenen en önemli paydaşlarımızdan hasta derneklerinin yönetim ve liderlik kabiliyetlerini geliştirip, daha etkin hizmet vermelerine destek olmayı amaçlayan Bir Adım programına verdiği destekten ötürü Kadir Has Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve programa katılım sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. ‘’ dedi.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Dc Motor Nedir? Ne İşe Yarar?08 Haziran 2021 Salı 23:15
  • Mühendislik dizayn nedir?08 Haziran 2021 Salı 23:04
  • Horlama ve uyku apnesinde lazer destekli cerrahi konforu26 Mayıs 2021 Çarşamba 21:47
  • Multivitamini Ne Zaman Kullanılmalıdır?26 Mayıs 2021 Çarşamba 12:15
  • Oto Yıkama Malzemeleri Nelerdir?26 Mayıs 2021 Çarşamba 12:12
  • Kış Bahçesi Nasıl Olmalı?26 Mayıs 2021 Çarşamba 12:10
  • Bebek Nevresim Takımı Modelleri26 Mayıs 2021 Çarşamba 12:08
  • Kenwood Kettle Kullanım Alanları26 Mayıs 2021 Çarşamba 12:05
  • Sahibinden Satılık Müstakil Ev08 Mayıs 2021 Cumartesi 00:11
  • Gülüş Tasarımı Kalıcı mıdır?21 Nisan 2021 Çarşamba 20:29
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Sağlık Gündemi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 05343258300